До уваги вступників!
Правила прийому
до Київської державної академії водного транспорту
імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного в 2016 році
Провадження освітньої діяльності у Київській державній академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного здійснюється відповідно до ліцензії Міністерства освіти і науки України АЕ № 636852 від 19.06.2015 р. (Акт узгодження переліку спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти за ступенем (ОКР) молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра ліцензованого обсягу КДАВТ від 11.12.2015 р.).
Правила прийому розроблені Приймальною комісією Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного (далі – Приймальна комісія) відповідно до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України у 2016 році, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 15 жовтня 2015 року № 1085 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 4 листопада 2015 року за № 1351/27796 з наступними змінами.
І. Загальні положення
-
Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного (далі – Академія) оголошує прийом на підготовку фахівців з вищою освітою за ступенями, освітньо-кваліфікаційними рівнями, спеціальностями, напрямами підготовки (спеціальностями), формами навчання відповідно до ліцензії в межах ліцензованого обсягу (додаток 1 до цих Правил прийому), у тому числі у відокремлених структурних підрозділах (Дунайський факультет морського та річкового транспорту, Миколаївський факультет морського та річкового транспорту, Коледж морського та річкового флоту, Київський транспортно-технологічний коледж, Кілійський транспортний коледж).
-
Правила прийому до Коледжу морського та річкового флоту подано у додатку 12 до цих Правил прийому, Правила прийому до Київського транспортно-технологічного коледжу подано у додатку 13 до цих Правил прийому, Правила прийому до Дунайського факультету морського та річкового транспорту подано у додатку 14 до цих Правил прийому, Правила прийому до Миколаївського факультету морського та річкового транспорту подано у додатку 15 до цих Правил прийому, Правила прийому до Кілійського транспортного коледжу подано у додатку 16 до цих Правил прийому.
-
До Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які проживають на території України на законних підставах, мають відповідний освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та виявили бажання здобути вищу освіту.
-
Для вступників, які потребують поселення у гуртожиток під час вступу, гарантовано надаються місця.
-
Іногородні студенти денної форми навчання забезпечуються проживанням в гуртожитку за наявності вільних місць.
-
Організацію прийому вступників до Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного здійснює Приймальна комісія, склад якої затверджує ректор Академії, який є її головою. Організацію прийому вступників до відокремлених структурних підрозділів Академії здійснюють Відбіркові комісії, склад яких затверджує ректор Академії. Приймальна комісія діє згідно з положенням про приймальну комісію Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, затвердженим вченою радою Академії у відповідності до Положення про приймальну комісію вищого навчального закладу, затвердженого наказом МОН від 15 жовтня 2015 року № 1085. Положення про приймальну комісію Київської державної академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного оприлюднюється на веб-сайті вищого навчального закладу.
-
Ректор Академії забезпечує дотримання законодавства України, в тому числі Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2016 році та цих Правил прийому, а також відкритість та прозорість роботи приймальної комісії.
-
Усі питання, пов’язані зі вступом до Академії, вирішуються Приймальною комісією на її засіданнях. Рішення Приймальної комісії оприлюднюються на інформаційних стендах Приймальної комісії та офіційному веб-сайті www.maritime.kiev.ua, як правило, в день прийняття, але не пізніше дня, наступного після прийняття.
-
Рішення Приймальної комісії, прийняте в межах її повноважень, є підставою для видання відповідного наказу ректором Академії.
-
Рішення приймальної комісії стосовно максимального обсягу державного замовлення за спеціальностю 275 «Транспортні технології» (на морському та річковому транспорті) для вступників для здобуття вищої освіти ступенів бакалавра на денну форму навчання в межах, що не перевищують обсяг державного замовлення попереднього року більше ніж на 25 відсотків (з урахуванням державного замовлення реорганізованих навчальних закладів), та в межах ліцензованого обсягу кожної спеціальності повинно бути прийняте не пізніше 15 червня. У разі якщо державне замовлення в попередньому році складало не більше 8 осіб або не надавалось взагалі, то максимальний обсяг державного замовлення може бути встановлений в межах 10 осіб, але не більше ліцензованого обсягу за спеціальностями. Максимальні обсяги державного замовлення погоджуються вищими навчальними закладами з відповідними державними замовниками. Державний замовник рішенням конкурсної комісії доводить кожному вищому навчальному закладу фіксований (загальний) обсяг державного замовлення.
Для усіх категорій вступників, де передбачено доведення фіксованого (загального) обсягу державного замовлення, рішення приймальної комісії стосовно розподілу обсягу державного замовлення у межах ліцензованого обсягу за факультетами, спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами, напрямами підготовки), нозологіями, профілями, мовами тощо щодо кожної спеціальності повинно бути прийняте не пізніше трьох календарних днів після доведення вищому навчальному закладу обсягів державного замовлення.
ІІ. Вимоги до рівня освіти вступників
-
На навчання для здобуття ступеня бакалавра приймаються особи з повною загальною середньою освітою за результатами зовнішнього незалежного оцінювання знань і вмінь вступників, крім випадків, передбачених у розділах VIII, X, XVIII Умов прийому.
-
На навчання для здобуття ступеня магістра та освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста за результатами фахових вступних випробувань та іспиту з іноземної мови приймаються особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра або спеціаліста.
Вступники можуть вступити до Академії для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра (спеціаліста) здобутого за іншим напрямком підготовки (спеціальністю), за умови успішного проходження додаткових вступних випробувань.
Академія зараховує цю категорію осіб за умови виконання вступниками вимог, визначених розділами IV-VI та пунктом 1 розділу XІV.
У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до диплома бакалавра його середній бал вважається таким, що дорівнює мінімальному рівню, передбаченому для такого типу документів.
-
Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного приймає на перший (зі скороченим терміном навчання) або другий (третій) курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, на визначену кількість місць для здобуття ступеня бакалавра.
Прийом на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста для здобуття ступеня бакалавра здійснюється за результатами фахових вступних випробувань.
Особа може вступити до Академії для здобуття ступеня бакалавра на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, здобутого за іншою спеціальністю, за умови успішного проходження додаткових вступних випробувань з урахуванням середнього бала диплома молодшого спеціаліста. Академія у своїх правилах прийому може встановлювати додаткові вимоги для такої категорії осіб у частині строків навчання та виконання додаткового навчального плану впродовж першого року навчання. Фінансування навчання здійснюється за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб.
У разі відсутності з об’єктивних причин додатка до диплома молодшого спеціаліста його середній бал вважається таким, що дорівнює мінімальному рівню, передбаченому для такого типу документів.
-
Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного приймає на навчання осіб, які здобули базову або повну вищу освіту, для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста або ступеня бакалавра за іншим напрямом підготовки (спеціальністю) у межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до правил прийому до Академії, а також на навчання у порядку переведення та поновлення в межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих закладів освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти України № 245 від 15 липня 1996 року та Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів у КДАВТ. Перевищення ліцензованого обсягу допускається лише у разі допуску до навчання осіб, які повертаються після академічної відпустки.
-
Київська державна академія водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного має право приймати на навчання осіб, які не менше одного року здобувають ступінь бакалавра та виконують у повному обсязі навчальний план, для здобуття ступеня бакалавра за іншою спеціальністю (напрямом підготовки) на другий курс в цьому навчальному закладі за іншою формою навчання в межах вакантних місць ліцензованого обсягу відповідно до правил прийому до Академії. Фінансування навчання здійснюється за рахунок коштів юридичних та фізичних осіб.
-
На навчання для здобуття ступеня доктора філософії до Академії приймаються особи, які здобули ступінь магістра (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста).
ІІІ. Фінансування підготовки фахівців
3.1. Фінансування підготовки фахівців у Київській державній академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного здійснюється:
за рахунок видатків державного та місцевих бюджетів – за державним замовленням;
за рахунок державних пільгових довгострокових кредитів (якщо такі будуть виділені Академії в 2016 році);
за ваучерами;
за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб (на умовах контракту, зокрема за кошти грантів, які отримав (отримала) вищий навчальний заклад (наукова установа) на проведення наукових досліджень, за якими передбачається підготовка здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії або доктора наук).
У 2016 році формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців ступеня молодшого бакалавра не проводяться.
3.2. Громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту у Київській державній академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного на конкурсній основі відповідно до стандартів вищої освіти, якщо певний ступінь вищої освіти громадянин здобуває вперше за кошти державного або місцевого бюджету.
Особи, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста за державним замовленням, можуть здобувати ступінь магістра за кошти фізичних, юридичних осіб.
Громадяни України, які не завершили навчання за кошти державного або місцевого бюджету за певним ступенем освіти, мають право повторно безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вищих навчальних закладах за тим самим ступенем освіти за умови відшкодування до державного або місцевого бюджету коштів, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, відповідно до Порядку відшкодування коштів державного або місцевого бюджету, витрачених на оплату послуг з підготовки фахівців, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 серпня 2015 року № 658.
Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, мають право на здобуття або продовження здобуття певного ступеня (освітньо-кваліфікаційного рівня) вищої освіти на території інших регіонів України за рахунок державного замовлення з наданням місць у гуртожитках на час навчання.
Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та особи, яким надано статус закордонного українця, які перебувають в Україні на законних підставах та проживають на тимчасово окупованій території, мають право на здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України в порядку, визначеному Законом України "Про вищу освіту".
Особи, зазначені в абзацах четвертому і п’ятому цього пункту, здобувають вищу (на конкурсних засадах) освіту за державним замовленням у порядку та в межах квот, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки відповідно до частини дванадцятої статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України.
3.3. Громадянин України має право безоплатно здобувати вищу освіту за іншою спеціальністю у Київській державній академії водного транспорту імені гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, якщо він за станом здоров’я втратив можливість виконувати службові чи посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, що підтверджується висновками медико-соціальної експертної комісії, та в інших випадках, передбачених законом.
3.4. Прийом до Академії на всі освітньо-кваліфікаційні рівні здійснюється за конкурсом незалежно від джерел фінансування навчання.
3.5. Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають в Україні, особи, яким надано статус біженця в Україні, особи, які потребують додаткового або тимчасового захисту, та особи, яким надано статус закордонного українця і які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти нарівні з громадянами України. Здобуття вищої освіти зазначеними категоріями осіб за державним замовленням здійснюється в межах квот, визначених Кабінетом Міністрів України.
Усі особи, які здобувають вищу освіту у вищих навчальних закладах, мають рівні права та обов’язки.
3.6. Не допускається одночасне навчання на денній формі навчання за кількома спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами, напрямами підготовки).
Не допускається одночасне навчання за кількома спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами, напрямами підготовки) за державним замовленням, у тому числі за різними освітніми ступенями (освітньо-кваліфікаційними рівнями) та формами навчання.
